Jacek Fota

Jacek Fota

Jacek Fota

Jacek Fota, pochodzi z Trójmiasta, a obecnie mieszka w Warszawie. Fotograf freelancer. Po powrocie ze studiów w USA do Polski w 2009 roku zajął się fotografią, a od czterech lat jego główne pole zainteresowań to fotografia dokumentalna. Jacek głównie pracuje nad realizacją długoterminowych projektów fotograficznych, a od stycznia 2013 roku jest związany z agencją Anzenberger.

Autor m.in. cyklu zdjęć o podróży przez Stany Zjednoczone, wydanego w książce fotograficznej “Some Things are Quieter than Others” (2014), prezentowanej w galerii Leica w Warszawie (2015) oraz serii zdjęć “Vacant Florida”, prezentowanej na wystawie w galerii Obserwacja (Warszawa, 2014). Laureat trzeciego miejsca na przeglądzie portfolio podczas Miesiąca Fotografii w Bratysławie (2013).

Obecnie przy wsparciu m. st. Warszawy wydał książkę fotograficzną “PKiN” (2015), poświęconą Pałacowi Kultury i Nauki w Warszawie. Publikacja została zrealizowana wspólnie z fundacją Centrum Architektury przy wsparciu m. st. Warszawy. Jacek jako pierwszy fotograf w Polsce podjął się sfotografowania całego Pałacu Kultury i Nauki oraz uzyskał dostęp do wszystkich zakamarków tego najbardziej rozpoznawalnego budynku w Polsce.
www.jacekfota.com

Jacek FotaJacek FotaJacek FotaJacek FotaJacek FotaJacek FotaJacek FotaJacek FotaJacek FotaJacek FotaJacek FotaJacek FotaJacek FotaJacek Fota

Reklama B3

Zgłoś się do TBPI 2020 | YOUNG!

Opublikuj swoje prace w The Best Polish Illustrators!
Zdobądź stypendium za projekt okładki TBPI 2020 | YOUNG