Paweł Kryza

Paweł Kryza

Paweł Kryza

Zdjęcia: Paweł Kryza (Rocznik 1988)

Mieszka w Poznaniu. Przez większość życia zajmował się malarstwem oraz rysunkiem. Nie posiada formalnego wykształcenia. Fotografią zajmuje sie od kilku lat. Jednak nie ona jest jego głównym celem – to etap na drodze do sztuki filmowej. W samej fotografii ceni głównie reportaż i sztukę rzeźbienia światłem… głównie studyjnym.

Jeszcze w roku 2014 zgłosił się do Poznańskiej, niezależnej grupy teatralnej „U Przyjaciół” aby nakręcić dokument o zespole, pod tytułem „Malfred”. Był to jego pierwszy film, który zrealizował działając w pojedynkę, jednocześnie ucząc się montażu i postprodukcji.

W roku 2015, dzięki swojemu portfolio fotograficznemu, znalazł klienta, który zlecił mu nakręcenie krótkometrażowego filmu, który promować miał książkę o tym samym tytule „Alvethor”.

Film zdobył zainteresowanie Jury konkursu Sundance Shorts i dołączył do pozostałych 3 zwycięzców z Europy. Sam film powstawał w niezwykle partyzanckich warunkach.

Paweł otwarty jest na współpracę i chętnie podejmie się zleceń fotograficznych lub filmowych. Poszukuje środków na dalszy rozwój i odkrywanie własnego „głosu” i stylu.

Zdjęcia Pawła Kryzy możesz zobaczyć też w artykule „Depresja

Kontakt z Pawłem

Paweł KryzaPaweł KryzaPaweł KryzaPaweł KryzaPaweł KryzaPaweł KryzaZdjęcia Pawła Kryzy możesz zobaczyć też w artykule „Depresja

Kontakt z Pawłem

Paweł Kryza

Reklama B3

Zgłoś się do TBPI 2020 | YOUNG!

Opublikuj swoje prace w The Best Polish Illustrators!
Zdobądź stypendium za projekt okładki TBPI 2020 | YOUNG