Julia Kaczorowska

Julia Kaczorowska

Wzory

Zdjęcia: Julia Kaczorowska

Julia Kaczorowska urodziła się w 1993 roku w Paryżu. Fotografią zainteresowała się w wieku 15 lat. Podczas studiów na Uniwersytecie Warszawskim (kierunek: fotografia prasowa, reklamowa, wydawnicza) eksperymentowała z różnymi rodzajami i typami fotografii. W lipcu 2015 roku obroniła dyplom licencjacki, którego częścią jest osobisty projekt pn. „Wzory”. Również w lipcu miała miejsce jej pierwsza wystawa fotograficzna zaprezentowana w Pracowni Duży Pokój w Warszawie.

O projekcie…

Skóra – ten największy organ ludzkiego ciała – pełni przede wszystkim funkcje ochronne i regulujące temperaturę organizmu. Jest także niejako wizytówką każdego z nas. Dlatego od jej wyglądu uzależnione jest często nasze samopoczucie. U 1-2% populacji na ciele występują białe plamy. To vitiligo (bielactwo nabyte) – choroba objawiająca się utratą pigmentu na powierzchni skóry i/lub włosów.

„Sama choruję na bielactwo od 4 roku życia” – mówi artystka. „Do vitiligo właśnie nawiązuje tytuł mojego projektu «Wzory». Można go rozumieć zarówno jako wzory na skórze, jak i postawy, które przyjmują bohaterowie zdjęć wobec swojego wyglądu. Każda ze sfotografowanych osób, niezależnie od narodowości, płci i wieku, może stanowić wzór do naśladowania dla tych, którzy nie radzą sobie ze swoją „innością”. W swoich pracach nie skupiam się na dramatycznych doświadczeniach związanych z bielactwem, lecz na osobach, które przeszły już pewną drogę do samoakceptacji i dziś traktują swoje plamy jako coś naturalnego, lub wręcz uważają je za atut”.

Julia KaczorowskaJulia KaczorowskaJulia KaczorowskaJulia KaczorowskaJulia KaczorowskaJulia KaczorowskaJulia KaczorowskaJulia Kaczorowska


Kontakt z autorką:

www.behance.net/kaczorowska

Julia Kaczorowska

Reklama B1

Zmieniaj świat wspólnie z nami

Dobre dziennikarstwo, wartościowe treści, rzetelne i sprawdzone informacje.
Tworzymy przestrzeń ludzi świadomych.

Wszystkie artykuły dostępne są bezpłatnie.
Abyśmy mogli rozwijać tą stronę, potrzebujemy Twojego wsparcia.