Opowiedz Nam Swoją Historię

Opowiedz nam swoją historię

Historie wesołe, smutne, melancholijne, z happy endem lub z morałem… Każda opowieść niesie za sobą wartość. Seniorzy znają takich historii wiele, nie zawsze jednak mają je komu opowiedzieć.

Inicjatywa Stowarzyszenia MANKO Opowiedz Nam Swoją Historię stwarza możliwość do przekazania historii, jednocześnie stając się platformą do wymiany doświadczeń.

Naszym celem jest nie tylko aktywizacja osób starszych, ale łączenie pokoleń, wzmacnianie międzyludzkich relacji. Pokazanie młodszym wartości, jaka płynie z doświadczenia seniorów. Pragniemy zmotywować młodych, aby częściej rozmawiali z osobami starszymi, aby słuchali ich historii, aby pytali o ich doświadczenia.

Inicjatywa Opowiedz Nam Swoją Historię przerodziła się w konkurs, który ma zachęcić do przekazania historii swojego życia. Do wygrania jest między innymi tygodniowy pobyt dla dwóch osób w malowniczym Uzdrowisku Nałęczów. Zwieńczeniem konkursu będzie zaplanowana na koniec listopada gala filmowa, podczas której zaprezentowane zostaną najciekawsze prace.

W Opowiedz Nam Swoją Historię włączyli się również znani seniorzy, m.in. Helena Norowicz, niesamowita aktorka, która w wieku 80 lat została modelką oraz Aleksander Doba, podróżnik, który jako pierwszy człowiek przepłynął samotnie kajakiem Ocean Atlantycki.

Konkurs trwa w okresie 31 lipca – 10 listopada. W tym czasie każda osoba, która nagra film (max. 3-5 minut) lub opisze swoją historię (1-2 strony+zdjęcie), może ją przesłać w formie elektronicznej na adres glos.seniora@manko.pl lub pocztą na al. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków.

Nie pozwólcie, aby wartościowe doświadczenia i ciekawe historie odeszły w niepamięć.

Zapytajcie swoją babcię, dziadka, starszego znajomego o jego przeszłość.

Sprawcie, aby inni z tej nauki skorzystali.

Aleksander Doba

Helena Norowicz

Jeśli macie pytania, piszcie: glos.seniora@manko.pl

Opowiedz nam swoją historię

Reklama B1

Zmieniaj świat wspólnie z nami

Dobre dziennikarstwo, wartościowe treści, rzetelne i sprawdzone informacje.
Tworzymy przestrzeń ludzi świadomych.

Wszystkie artykuły dostępne są bezpłatnie.
Abyśmy mogli rozwijać tą stronę, potrzebujemy Twojego wsparcia.