Zakątek Czyżyki

Zakątek Czyżyki – {czasospowalniacze} – SLowRoad

Zakątek Czyżyki

Zdjęcia: Arkadiusz Krassowski (krassowskiphoto.com)

Niepodważalnym atutem Zakątka Czyżyki jest umiejscowienie w otulinie Puszczy Białowieskiej. Odwiedzający mogą podyskutować z żubrami o tym, co w trawie piszczy, posłuchać śpiewu ptaków niesionego leśnym echem, udać się na relaksujący spacer czy wreszcie zażyć ciszy, o której tak wielu z nas marzy. To niezwykłe miejsce tworzą dwie drewniane chaty chłopskie z 1962 roku oraz budynki gospodarcze zamieszkałe niegdyś przez zwierzęta. W Zakątku Czyżyki łącznie może spać siedem osób. W izbie większego z domów znajduje się tradycyjny piec kaflowy, który nie tylko dba o ciepło wewnątrz, ale nadaje też całości szczególny nastrój. Gospodarstwo posiada w pełni wyposażoną kuchnię, a na tradycjonalistów czeka nie lada gratka w postaci pieca chlebowego wraz z zapieckiem. Zakątek dostosowany jest także do potrzeb najmłodszych. Wielbiciele aktywnego spędzania czasu mają do dyspozycji rowery, boisko do siatkówki i badmintona oraz kije do Nordic Walking. Goście mogą również skorzystać z przygotowanych leżaków i hamaków. Miejsce jest przyjazne czworonogom. Weźcie je więc ze sobą i cieszcie się zaletami miejscowej przyrody. To jak, przyjeżdżacie?

Zakątek CzyżykiZakątek Czyżyki


Kontakt i lokalizacja:
Gospodarze: +48 602 666 329
Strona: www.zakatekczyzyki.pl
Lokalizacja: otulina Puszczy Białowieskiej, woj. podlaskie

 

Grupa pasjonatów slow drivingu uruchomiła przedsięwzięcie w całości poświęcone podróżowaniu mniej uczęszczanymi drogami do miejsc i zjawisk wpisujących się w filozofię slow life.

Wspólnymi siłami tworzymy mapę Slow Road, na której odnajdziecie niebanalne trasy widokowe, niesamowite zakątki i przestrzenie pozwalające oderwać się od pośpiesznej rzeczywistości. Miejsca te podzieliliśmy na trzy kategorie – noclegi, kulinaria i spędzanie czasu wolnego. Wspieramy ambitne inicjatywy tworzone przez entuzjastów, ponieważ wiemy, że ich sukces, zwłaszcza poza sezonem turystycznym, uzależniony jest od frekwencji odwiedzających. Popieramy styl życia polegający na zamianie miejskiego zgiełku na np. spokojny weekend daleko od szosy czy dużych skupisk ludzkich.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego poszukiwania wartościowych miejsc, łączenia zacisznych wysp i oaz spokoju w ogólnopolski archipelag Slow Road.

Magazyn {slow} współpracuje ze Slow Road, w celu zgromadzenia najwspanialszych miejsc wypoczynkowych w Polsce.
www.slowroad.pl

Zakątek Czyżyki – {czasospowalniacze} – SLowRoad

Reklama B1

Zmieniaj świat wspólnie z nami

Dobre dziennikarstwo, wartościowe treści, rzetelne i sprawdzone informacje.
Tworzymy przestrzeń ludzi świadomych.

Wszystkie artykuły dostępne są bezpłatnie.
Abyśmy mogli rozwijać tą stronę, potrzebujemy Twojego wsparcia.